Archiwa tagu: zagraniczne studia

Ile za studia zagraniczne

 By mieć szanse dostania się na studia w Holandii, Anglii czy Szkocji nie wystarczy zdać jakoś tam matury. By naprawdę mieć szanse, trzeba większość przedmiotów na maturze zdawać w poziomie rozszerzonym w tym przede wszystkim język angielski.

Obecnie wybieranie uczelni zagranicznych to nie tylko kwestia wyższego poziomu nauczania, ale również różnica w opłatach. Wbrew pozorom bowiem, za zagraniczne studia zapłacimy mniej niż trzeba wyłożyć za czesne na wielu polskich uczelniach.

Zawsze dodatkowo można starać się o stypendia zagraniczne, które wcale nie znajdują się poza naszym zasięgiem, jak to mówią ludzie mądrzy, dla chcącego, nie ma rzeczy nie możliwych.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że ponosząc pewne trudy, no i koszty, kończąc studia we Francji, Anglii czy innym kraju europejskim, możemy aplikować o pracę w różnych krajach, nie ogranicza nas wtedy żadna granica. Możemy również wtedy pozbyć się kompleksów związanych z brakami w edukacji czy też z powodu pochodzenia. 

Zagraniczne studia a rynek pracy

Rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający, coraz trudniej jest znaleźć pracę, szczególnie absolwentom, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego. Wtedy atutem, kartą przetargową w czasie rozmowy o prace mogą być zagraniczne studia. Wyższe wykształcenie zdobyte na dobrej uczelni zagranicą może przechylić szalę na naszą stronę. Szkoły w Anglii cieszą się po pierwsze dobrą renomą a po drugie już sam fakt, że kandydat starający się o pracę ukończył szkołę innym kraju, że sobie w niej poradził, dobrze o nim świadczy. Dla wielu osób może być zaskoczeniem, że studia zagraniczne mogą nas znacznie taniej kosztować, niż studia w kraju. Dlaczego? Na wielu zagranicznych uczelniach opłaty są znacznie niższe niż na uczelniach krajowych w dodatku, można starać się o stypendia zagraniczne, wtedy nawet jeżeli będziemy studiować zaocznie i dojeżdżać raz w miesiącu czy nawet dwa razy w miesiącu do Londynu, wyjdzie nas to taniej. Czasem nawet dużo taniej niż podobny kierunek na uczelni w kraju a przecież szkoła Londyńska zrobi lepsze wrażenie w CV. 

Zalety ukończenia zagranicznej uczelni.

Zagraniczne studia to coś co z pewnością jest sporym wyzwaniem. Dlaczego coraz więcej osób podejmuje ten wysiłek? Warto przede wszystkim zastanowić się jak w naszym kraju są później odbierani absolwenci zagranicznych uczelni na rynku pracy? Nie, tego nie trzeba tłumaczyć, tacy absolwenci zawsze mają większe szanse niż absolwenci krajowych uczelni, nawet, gdy są to uczelnie renomowane, o tych gorszych nawet nie wspominając. Studia w Anglii to spora karta przetargowa na współczesnym rynku pracy, gdy tak wielu absolwentów uczelni wyższych pracuje na stanowiskach bardzo poniżej ich wykształcenia. Uniwersytet w Anglii szczególnie dobre wrażenie zrobi w każdej korporacji, szczególnie tych międzynarodowych. Dużym plusem jest tu również to, że nauka zagraniczna pomaga nam w doszlifowaniu języka obcego, dzięki temu, będziemy mogli go używać w ewentualnych podróżach zagranicznych czy w kontaktach z zagranicznymi klientami. Uczelnie Londyn czy w innym mieście, kraju, to coś na prawdę wartego rozważenia.

Różnice między uczelniami w kraju a zagranicą.

Czym się różnią studia zagraniczne od naszych rodzimych? Przede wszystkim chyba poziomem kształcenia i renomą. Język obcy, szczególnie angielski nie jest już żadną barierą. Obecnie coraz więcej osób języków obcych uczy się już od najmłodszych lat, więc w życiu dojrzałym ten język jest traktowany prawie na równi z ojczystym.

Studia w Holandii czy Francji później znacznie lepiej wyglądają podczas poszukiwania atrakcyjnej pracy czy to w kraju, czy to za granicą. Szczególnie osoby studiujące za granicą, mają większe szanse na dobrą prace w kraju.

Zagraniczne studia zawsze wzbudzają podziw, są jak potwierdzenie wysokich kwalifikacji. Studia Holandia, Anglia czy Francja to potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia, a przy tym bardzo często student z Polski może ubiegać się o stypendium, więc nie jest to tak, że takie studia są drogie i dla nielicznych jedynie dostępne.

W dodatku obecnie nie jest również problemem, by w czasie studiów za granicą sobie dorabiać. Rynek pracy w Europie jest obecnie otwarty dla Polaków.