Archiwa tagu: studia zaoczne

Szkoły zagraniczne

Polskie szkolnictwo jest bardzo do tyłu, w porównaniu z tym, jak to wygląda na świecie, w państwach rozwiniętych. Studia w Australii nie kształcą podrzędnych inżynierów, tam ludzie zdobywają wiedzę, by faktycznie być najlepszymi, w tym co robią.

U nas się ciężkie pieniądze wykłada na czesne, a tak naprawdę po zaocznych czy nawet i dziennych prywatnych studiach ciężko zaistnieć na rynku pracy, również dlatego, że wielu absolwentów takich uczelni jest specjalistami tylko z nazwy.

Studia zagraniczne pod tym względem są zdecydowanie praktyczniej nastawione do wiedzy wkładanej do głów młodych ludzi. Tam nie uczą się oni wiedzy zbędnej, tam mają szanse rozwijać swoje faktyczne zainteresowania, tak by w danej dziedzinie byli wyjątkowymi.

Głównie dlatego wielu młodych ludzi z polski decyduje się na chociażby studia zaoczne na uczelniach zachodnich. Studia w Anglii zaoczne, z dojazdami raz czy dwa razy w miesiącu z polski kosztują mniej, niż wynosi czesne, na polskich prywatnych uczelniach wyższych.

Studia w kraju czy studia zagranicą?

Matura coraz bliżej, coraz ważniejsza staje się kwestia wyboru studiów, na które warto składać dokumenty. Otwarcie granic, tanie loty czy też tanie dosyć bilety na połączenia autokarowe sprawiają, że coraz więcej osób myśli o studiach za granicą. Przy dużym oblężeniu uczelni faktycznie renomowanych i przy jednocześnie słabej reputacji pozostałych, studia w Anglii wydają się jak najbardziej mądrym wyborem. Studia zagraniczne stoją otworem szczególnie przed osobami, które znają dobrze język angielski, rozszerzona matura z angielskiego jest tu dodatkowym atutem. Poza studiami w Londynie, warto również rozważyć studia w Szkocji, Holandii a jeżeli dobrze znamy język Francuski, również we Francji. Wybierając studia zaoczne, możemy spokojnie dojeżdżać na nie, mieszkając nadal w kraju. Wybierając studia dzienne, również mamy szanse na dosyć niskie opłaty za stancje. W dodatku zawsze możemy dorobić sobie, podobnie jak to robi wielu studentów w kraju. Rynek pracy w tych krajach jest wciąż chłonny, więc nie powinno to stanowić problemu. 

Kto studiuje zagranicą?

Moda na studiowanie za granicą dotyczy przede wszystkim osób bardzo ambitnych, jak również takich, które mają ambitnych rodziców. Zanim jednak złożymy aplikacje na studia w Anglii, Hiszpanii, czy Holandii warto się zastanowić, czy studia w obcym kraju są faktycznie nam potrzebne, czy uda się nam zaaklimatyzować w nowych warunkach.

Przede wszystkim osoby spełniające ambicje rodziców powinny się poważnie nad tym zastanowić. Szkocja studia zaoczne czy dzienne, to również ważna kwestia, wybierając studia zaoczne, więcej zapłacimy za czesne jednak nie będziemy musieli przebywać za granica na stałe, a jedynie jeździć na zjazdy. Jest to dobre wyjście w przypadku osób, które mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi.

Studia zagraniczne to spore obciążenie dla psychiki i pomimo wielu zalet tego rozwiązania trzeba również wziąć pod uwagę to, jak zniesie się właśnie rozłąkę z rodziną i znajomymi. Wielu ludzi dorosłych wyjeżdżających za granicę za pracą, ma z tym poważny problem.

A co dopiero młody człowiek, który do tej chwili był pod pieczą rodziców?