Archiwa tagu: Uniwersytet Stanforda

Uniwersytet Stanforda (USA)

Uczelnia plasuje się na drugim miejscu w ogólnym rankingu wszystkich uniwersytetów na świecie oraz na czwartym miejscu w Stanach Zjednoczonych, w rankingu programów studiów licencjackich U.S. News & World Report.

O uczelni

Uczelnia znajduje się w Kalifornii, na półwyspie San Francisco w Dolinie Krzemowej. Została założona przez byłego gubernatora Kalifornii Lelanda Stanforda i jego żonę w 1891. Każdego roku rekrutowanych jest około 7 tys. studentów studiów licencjackich i 8.5 tys. studentów studiów magisterskich i doktoranckich.

Uniwersyte podzielony jest na 7 szkół, do których należą:

  • Szkoła Biznesu Uniwersytetu Stanford
  • Szkoła Prawa Uniwersytetu Stanford
  • Szkoła Medyczna Uniwersytetu Stanford
  • Szkoła Inżynierii Uniwersytetu Stanford
  • Szkoła Przyrodniczo – Humanistyczna
  • Wyższa Szkoła Nauk o Ziemi
  • Szkoła Pedagogiczna

Uniwersytet Stanforda należy do czołówki najbardziej zaawansowanych badawczo uniwersytetów. Szczególnie wyróżnia się w takich dziedzinach jak: informatyka, biotechnologia, inzynieria, ekonomia, studia MBA oraz management science &engineering (MS&E).

Uczelnia oferuje studentom ponad 40 specjalizacji, jak również “idividually designed major”, czyli możliwość samodzielnego zaprojektowania własnej specjalizacji poprzez łączenie dostępnych kierunków.

Aplikacja na studia

Istotne jest aplikowanie z bardzo solidnymi rekomendacjami od profesorów oraz przełożonych z pracy. Aplikacje muszą być napisane bezbłędnie oraz w pełni pokazać Waszą osobowość, zainteresowania, osiągnięcia w nauce i poza nią. Powinniście wykazać się również wiedzą o samej uczelni.

Każdy kto składa dokumenty na kierunki powiązane z naukami ścisłymi oraz przedsiębiorczością powinien podkreślać chęć wykorzystania wiedzy i doświadczeń zdobytych na Stanford do późniejszego zakładania firmy, kreowania produktów, innowacji itp…

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj