Archiwa tagu: stypendium

Jak dostać się na Oxford

Edukacja w krajach europejskich, zresztą i w wielu innych krajach na świecie tylko z nazwy stoi na wysokim poziomie. Angielski odpowiednik matury jest znacznie prostszy od polskiej matury.

Przy tym jednak po prostu tam stawia się na to, by każdy uczeń przede wszystkim uczył się samodzielności, podejmowania decyzji itp. Wtedy młody człowiek sam, gdy ma taką potrzebę pogłębia swoją wiedzę w tematyce, która najbardziej go interesuje.

Uniwersytet w Anglii taki jak Oxford jest jak najbardziej miejscem na do którego aplikować mogą polscy maturzyści, z pewnością zostaną przyjęci, ponieważ już ich ogólna wiedza jest znacznie wyższa niż innych kandydatów. Przy czym później to się będzie wyrównywało.

Tym samym studia Anglia to coś jak najbardziej osiągalnego dla każdego zainteresowanego nimi polskiego maturzysty, szczególnie, gdy ma on punkt zaczepienia w postaci znajomych lub rodziny w Londynie. Gdy takowych brak, to również nie powinno być przeszkodą, można starać się o miejsce w bursie, o stypendium czyli o to samo, o co można zabiegać na polskich uczelniach.

 

W jaki sposób można wyjechać na zagraniczne studia?

Studia zagraniczne to coś co ostatnio jest bardzo na czasie, jedni zdają na uczelnie krajowe a później starają się o stypendia zagraniczne, inni z kolei od razu składają aplikacje na zagraniczne uczelnie. Czy warto studiować za granicą? Czy w ogóle można się dostać na takie renomowane uczelnie jak Cambridge czy Oxford? Od wielu osób od razu usłyszymy, że nie, że to jest nie możliwe, że nie ma na to szans. Tymczasem prawda jest taka, że każdy, kto zda polska maturę może aplikować na uczelnie w Anglii, Francji, Holandii. Ograniczenia jakie można napotkać to znajomość języka obcego lub względy finansowe. W drugim wypadku trzeba mieć przynajmniej pieniądze na czesne i przeżycie pierwszych trzech miesięcy. W tym czasie student może starać się po pierwsze o stypendium a po drugie może znaleźć pracę i zacząć zarabiać na czesne i utrzymanie. Rynek pracy jest obecnie otwarty dla obcokrajowców. Studia zagraniczne przede wszystkim sprawią, że na krajowym rynku będziemy bardziej konkurencyjni, ale również możemy starać się o lepszą pracę w krajach europejskich. 

Co nam dają studia zagraniczne?

Zagraniczne studia mają tą zaletę, że mamy okazje zmierzyć się z naszą znajomością języka obcego, ze stanem naszej wiedzy w porównaniu z przedstawicielami innych krajów.

To wszystko sprawia, że studia w Australii czy jakimś kraju europejskim to nie tylko kwestia zdobycia wykształcenia na lepszym poziomie, to również sprawdzian naszego, dotychczasowego wykształcenia, naszej umiejętności przystosowania się do zupełnie innych warunków.

Australia czy studia w Szkocji, to obecnie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. W dodatku możliwość dorabiania sobie w czasie wolnym od zajęć czy też po prostu ubieganie się o stypendium to obecnie norma, która znacznie upraszcza sprawę zagranicznych studiów. Robią się one bardziej osiągalne dla młodych ludzi, zdolnych ale nie mających solidnego zaplecza finansowego.

Stypendia zagraniczne to coś o co można się ubiegać jeszcze przed wyjazdem z kraju. Ważne są przede wszystkim wyniki w nauce i umiejętność ich podkreślenia dodatkowymi umiejętnościami, zainteresowaniami czy osiągnięciami.