Archiwa tagu: studia w Anglii

Szkoły zagraniczne

Polskie szkolnictwo jest bardzo do tyłu, w porównaniu z tym, jak to wygląda na świecie, w państwach rozwiniętych. Studia w Australii nie kształcą podrzędnych inżynierów, tam ludzie zdobywają wiedzę, by faktycznie być najlepszymi, w tym co robią.

U nas się ciężkie pieniądze wykłada na czesne, a tak naprawdę po zaocznych czy nawet i dziennych prywatnych studiach ciężko zaistnieć na rynku pracy, również dlatego, że wielu absolwentów takich uczelni jest specjalistami tylko z nazwy.

Studia zagraniczne pod tym względem są zdecydowanie praktyczniej nastawione do wiedzy wkładanej do głów młodych ludzi. Tam nie uczą się oni wiedzy zbędnej, tam mają szanse rozwijać swoje faktyczne zainteresowania, tak by w danej dziedzinie byli wyjątkowymi.

Głównie dlatego wielu młodych ludzi z polski decyduje się na chociażby studia zaoczne na uczelniach zachodnich. Studia w Anglii zaoczne, z dojazdami raz czy dwa razy w miesiącu z polski kosztują mniej, niż wynosi czesne, na polskich prywatnych uczelniach wyższych.

Studia w kraju czy studia zagranicą?

Matura coraz bliżej, coraz ważniejsza staje się kwestia wyboru studiów, na które warto składać dokumenty. Otwarcie granic, tanie loty czy też tanie dosyć bilety na połączenia autokarowe sprawiają, że coraz więcej osób myśli o studiach za granicą. Przy dużym oblężeniu uczelni faktycznie renomowanych i przy jednocześnie słabej reputacji pozostałych, studia w Anglii wydają się jak najbardziej mądrym wyborem. Studia zagraniczne stoją otworem szczególnie przed osobami, które znają dobrze język angielski, rozszerzona matura z angielskiego jest tu dodatkowym atutem. Poza studiami w Londynie, warto również rozważyć studia w Szkocji, Holandii a jeżeli dobrze znamy język Francuski, również we Francji. Wybierając studia zaoczne, możemy spokojnie dojeżdżać na nie, mieszkając nadal w kraju. Wybierając studia dzienne, również mamy szanse na dosyć niskie opłaty za stancje. W dodatku zawsze możemy dorobić sobie, podobnie jak to robi wielu studentów w kraju. Rynek pracy w tych krajach jest wciąż chłonny, więc nie powinno to stanowić problemu. 

Zalety ukończenia zagranicznej uczelni.

Zagraniczne studia to coś co z pewnością jest sporym wyzwaniem. Dlaczego coraz więcej osób podejmuje ten wysiłek? Warto przede wszystkim zastanowić się jak w naszym kraju są później odbierani absolwenci zagranicznych uczelni na rynku pracy? Nie, tego nie trzeba tłumaczyć, tacy absolwenci zawsze mają większe szanse niż absolwenci krajowych uczelni, nawet, gdy są to uczelnie renomowane, o tych gorszych nawet nie wspominając. Studia w Anglii to spora karta przetargowa na współczesnym rynku pracy, gdy tak wielu absolwentów uczelni wyższych pracuje na stanowiskach bardzo poniżej ich wykształcenia. Uniwersytet w Anglii szczególnie dobre wrażenie zrobi w każdej korporacji, szczególnie tych międzynarodowych. Dużym plusem jest tu również to, że nauka zagraniczna pomaga nam w doszlifowaniu języka obcego, dzięki temu, będziemy mogli go używać w ewentualnych podróżach zagranicznych czy w kontaktach z zagranicznymi klientami. Uczelnie Londyn czy w innym mieście, kraju, to coś na prawdę wartego rozważenia.

Prawda i mity o studiach zagranicznych.

Studia za granicą? A czemuż by nie? Wbrew opiniom i mitom wielu osób, dostanie się na renomowaną, zagraniczną uczelnię wcale nie jest niczym niemożliwym. Zdana matura tu, w Polsce jest wystarczająca. Egzamin w Anglii, analogiczny do egzaminu maturalnego jest znacznie prostszy niż nasza matura zatem już na starcie dysponujemy większą wiedzą, niż nasi rówieśnicy w Anglii. Skąd więc te nasze kompleksy wiedzy? Kolejną istotną rzeczą jest to, że studia w Anglii to coś co otwiera nam drogę do pracy w dowolnym kraju. Z powodzeniem możemy więc planować międzynarodową karierę zawodową. Składając aplikacje do szkoły w Anglii jednak trzeba mieć uzbierane pieniądze na przynajmniej pierwsze miesiące pobytu tam. Za akademik raczej wiele nie będziemy płacić, wyżywienie również nie jest tam czymś kosztownym, ale czesne już tak. Później możemy starać się o stypendia zagraniczne, lub znaleźć pracę i zapracować na utrzymanie i czesne, ale pierwsze miesiące będą na pewno trudne. Wiele tu jeszcze zależy od tego, czy będziemy mogli liczyć na wsparcie rodziców.

 

Kto studiuje zagranicą?

Moda na studiowanie za granicą dotyczy przede wszystkim osób bardzo ambitnych, jak również takich, które mają ambitnych rodziców. Zanim jednak złożymy aplikacje na studia w Anglii, Hiszpanii, czy Holandii warto się zastanowić, czy studia w obcym kraju są faktycznie nam potrzebne, czy uda się nam zaaklimatyzować w nowych warunkach.

Przede wszystkim osoby spełniające ambicje rodziców powinny się poważnie nad tym zastanowić. Szkocja studia zaoczne czy dzienne, to również ważna kwestia, wybierając studia zaoczne, więcej zapłacimy za czesne jednak nie będziemy musieli przebywać za granica na stałe, a jedynie jeździć na zjazdy. Jest to dobre wyjście w przypadku osób, które mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi.

Studia zagraniczne to spore obciążenie dla psychiki i pomimo wielu zalet tego rozwiązania trzeba również wziąć pod uwagę to, jak zniesie się właśnie rozłąkę z rodziną i znajomymi. Wielu ludzi dorosłych wyjeżdżających za granicę za pracą, ma z tym poważny problem.

A co dopiero młody człowiek, który do tej chwili był pod pieczą rodziców?

dlaczego warto rozważyć studia za granicą

Coraz więcej osób decyduje się na studiowanie za granicą. W czasach, gdy nasze krajowe uczelnie tracą renomę, dla ambitniejszych osób lepszym wyjściem wydają się studia w Anglii czy innym europejskim kraju. Studia na renomowanej, zagranicznej uczelni zawsze jest czymś, czym później można się pochwalić i zdobyć dodatkowe punkty w przypadku starania się o wymarzoną posadę.

Wiele osób na uczelnie w Anglii decyduje się również dlatego, że po prostu tam wyjechali za pracą, a nie chcą rezygnować z edukacji. Takie osoby wygrywają podwójnie. Szlifują język obcy i zdobywają wykształcenie na renomowanej uczelni. Co ciekawsze, za studia w Londynie wielokrotnie zapłacimy mniej, niż za podobne studia w kraju.

Bardzo często nawet doliczając do tego koszty dojazdów raz w miesiącu do Londynu z Polski i tak będzie to nas mniej kosztować. To dlatego warto w niektórych sytuacjach rozważyć studia zagraniczne, szczególnie, gdy zależy nam na naprawdę ciekawej pracy i dobrze płatnej, stałej posadzie w przyszłości.