Archiwa tagu: studia holandia

Przewaga uczelni zagranicznych

Uczelnie zagraniczne wcale nie mają znacznie wyższego poziomu nauczania niż szkoły wyższe w Polsce jednak prawda jest taka, że zupełnie inaczej brzmi, ukończyłem Oxford a co innego, kończyłem uczelnie w Warszawie.

To dlatego coraz więcej maturzystów składa aplikacje na uczelniach zagranicznych, szczególnie, że języki obce nie są już tu barierą, prawie każdy młody człowiek zna język angielski na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Studia Holandia, Francja czy nawet Australia, to wszystko jest w naszym zasięgu, pod warunkiem, że odważymy się po to sięgnąć.

Wiele zagranicznych uczelni ma specjalne programy dla kandydatów z innych krajów, a jeżeli nie, to z pewnością można się starać o miejsce w akademiku i stypendium. Tu nie wiele się to różni od polskich realiów. Szkocja studia dzienne i zaoczne wzbudzają spore zainteresowanie polaków, szczególny tych, którzy mają rodziny lub znajomych w tym kraju.

Wydatek na czesne w zagranicznych uczelniach jest porównywalny do tego, co trzeba przeznaczyć w Polsce a renoma uczelni zagranicznych jest wyższa.

 

Różnice między uczelniami w kraju a zagranicą.

Czym się różnią studia zagraniczne od naszych rodzimych? Przede wszystkim chyba poziomem kształcenia i renomą. Język obcy, szczególnie angielski nie jest już żadną barierą. Obecnie coraz więcej osób języków obcych uczy się już od najmłodszych lat, więc w życiu dojrzałym ten język jest traktowany prawie na równi z ojczystym.

Studia w Holandii czy Francji później znacznie lepiej wyglądają podczas poszukiwania atrakcyjnej pracy czy to w kraju, czy to za granicą. Szczególnie osoby studiujące za granicą, mają większe szanse na dobrą prace w kraju.

Zagraniczne studia zawsze wzbudzają podziw, są jak potwierdzenie wysokich kwalifikacji. Studia Holandia, Anglia czy Francja to potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia, a przy tym bardzo często student z Polski może ubiegać się o stypendium, więc nie jest to tak, że takie studia są drogie i dla nielicznych jedynie dostępne.

W dodatku obecnie nie jest również problemem, by w czasie studiów za granicą sobie dorabiać. Rynek pracy w Europie jest obecnie otwarty dla Polaków.