studia w Anglii

Kto studiuje zagranicą?

Moda na studiowanie za granicą dotyczy przede wszystkim osób bardzo ambitnych, jak również takich, które mają ambitnych rodziców. Zanim jednak złożymy aplikacje na studia w Anglii, Hiszpanii, czy Holandii warto się zastanowić, czy studia w obcym kraju są faktycznie nam potrzebne, czy uda się nam zaaklimatyzować w nowych warunkach.

Przede wszystkim osoby spełniające ambicje rodziców powinny się poważnie nad tym zastanowić. Szkocja studia zaoczne czy dzienne, to również ważna kwestia, wybierając studia zaoczne, więcej zapłacimy za czesne jednak nie będziemy musieli przebywać za granica na stałe, a jedynie jeździć na zjazdy. Jest to dobre wyjście w przypadku osób, które mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi.

Studia zagraniczne to spore obciążenie dla psychiki i pomimo wielu zalet tego rozwiązania trzeba również wziąć pod uwagę to, jak zniesie się właśnie rozłąkę z rodziną i znajomymi. Wielu ludzi dorosłych wyjeżdżających za granicę za pracą, ma z tym poważny problem.

A co dopiero młody człowiek, który do tej chwili był pod pieczą rodziców?

Jeden komentarz do “Kto studiuje zagranicą?”

  1. Studia za granicą nie do końca muszą się wiązać z egzaminami wstępnymi. Gdy nie jesteśmy pewni czy właśnie w danym kraju będzie dobrze, jeśli mamy obawy, że sobie nie poradzimy możemy wybrać roczne a nawet sześciomiesięczne stypendium. Działa ono na zasadzie wymiany studenckiej. Wszystko jest zgodnie z prawem i załatwiane przez obydwie uczelnie, więc nie musimy się o nic martwić. Dodatkowo takie wyjazdy są refundowane. Warto się rozejrzeć jakie oferty ma nasza uczelnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 9 =